ריצוף לבית – כך תבחרו את המתאים

אחת לכמה שנים מרבית האנשים חווים צורך לבצע שינוי מאסיבי בסביבת המחייה שלהם. חלק קונים בתים חדשים, עוברים דירות או לחילופין, מבצעים שיפוץ גדול בבית. השיפוצים הפופולאריים הם חידוש מטבח, קניית רהיטים חדשים או יצירת מרחבים באמצעות שבירת קירות. שיפוץ גדול אשר באמת משנה את פני החלל הביתי הוא החלפת ריצוף לבית באופן כולל.

שיפוץ הבית הכולל החלפת מרצפות

כאשר מחליפים ריצוף לבית בכל החדרים, מחליפים למעשה את כל החלק התחתון של הבית, שהוא חלק משמעותי מאוד בתפיסת העיצוב. לא תמיד אנשים שמים לב לרצפה, אך היא תופסת כל כך הרבה מהחדר, שהיא נכנסת אלינו בתת מודע ויש לה השפעה רבה על איך אנחנו מעריכים את העיצוב הכללי של החלל.

בעיצוב הישן והלא מודרני של לפני 30 ו-40 שנים, פחות השקיעו בריצוף. התקינו בלטות סטנדרטיות, לרוב בצבעים בנאליים ומונוטוניים כמו לבן או שמנת כהה, בשילוב של כתמים כאלו ואחרים. הריצוף הזה נחשב למיושן ולצערנו הרב, גם דומיננטי מאוד בכל הטון העיצובי שבחרנו לבית. כיום, הריצוף הוא שונה ומודרני יותר, והולך יד ביד עם ההחלטות העיצוביות שנעשות בבית.

הריצוף הסטנדרטי היום הוא ריצוף בצבע שמנתי חלק בגודל של 60 על 60. בחלק מהבתים החדשים הלכו אפילו צעד קדימה ומתקינים ריצופים של 80 על 80. ריצוף גדול נותן הרגשה של יוקרה ויופי, והעובדה כי המרצפת חלקה לגמרי, נותנת דף חלק לעבודה עיצובית שמתחילה מלמטה ועוברת לאלמנטים שונים כמו צבע קירות, רהיטים ואפילו פסלי נוי.

חלק דומיננטי מהעיצוב

החלפת ריצוף לבית צריכה להיעשות עם מחשבה: תחילה, יש לבחור את הריצוף הרצוי, בצבע הרצוי ורק לאחר מכן לחשוב על שאר האלמנטים, מפני שהרצפה היא דומיננטית לא פחות מהצבע על הקירות. יש סוגים שונים ורבים של חומרים ועדיף להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית. לא מספיק לדבר רק עם המרצף, אלא גם עם מעצב הפנים, אם יש לכם כזה, על מנת שייתן את הדעה שלו על הבחירה ולקראת המשך הדרך.

ההחלטה לבצע ריצוף לבית מתחילה עם בירור לגבי מחירון ריצוף וחיפוי בחנות הרלוונטית. המחירים כמובן משתנים בהתאם לריצוף שתבחרו ולסדר הגודל של העבודה. עם זאת, יש מתקינים טובים שיבצעו את העבודה במחיר נכון וטוב ובמהירות הנכונה, ויש מתקינים שייקחו את הזמן ואולי גם יגבו יותר מדי. לכן, עבודת מחקר וסקר שוק הן חשובות מאוד על מנת להגיע לאנשי המקצוע הטובים והאיכותיים ביותר.

ביצוע שיפוץ ביתי הוא לא נעים ובדרך כלל כולל הרבה אי נעימות, לכלוך, אבק וחדירה לפרטיות. עם זאת, בסופו של תהליך מקבלים בית שהוא כמו חדש, לבטח אם מבצעים החלפת ריצוף כללית. בחירת הריצוף היא חלק קריטי מכל עבודת שיפוץ, והיא זו שמביאה אתה שינוי משמעותי מאוד בכל תהליך ההתחדשות.

לבדיקת מחירון ריצוף וחיפוי, ולפתיחת מכרז לפרויקט שלכם – לחצו כאן.