ניקוי אריחים-הוראות הפעלה

[vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/1"][vc_column_text]עמלתם רבות על עיצוב חדר האמבטיה שלכם? חיפשתם וחיפשתם ובסוף מצאתם את הקרמיקה המושלמת? כשיסתיימו עבודות השיפוץ, תצטרכו לתחזק את האריחים שלכם בצורה נכונה, כך שהם יאריכו ימים, וימשיכו לשמח את העין שנים ארוכות. כדי לעזור לכם, ריכזנו כאן כמה טיפים חשובים לניקוי אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן.

זהירות – אקונומיקה!

אקונומיקה היא חומר ניקוי מעולה, שמחטא את המשטחים שמנקים באמצעותו. חומר זה הוא הפתרון המושלם לניקוי כלים סניטריים, אך הוא בשום פנים ואופן לא מתאים לניקוי קרמיקה או גרניט פורצלן. עם הזמן החומר הזה גורם לאריחים לאבד את המראה שלהם, ופוגע באריחים עצמם.

כך תתמודדו עם אבנית

אחת הסכנות הגדולות ביותר שעומדת בפני האריחים החדשים שלכם היא האבנית. המים בישראל אינם איכותיים במיוחד, ויש בהם הרבה אבנית. עם הזמן, האבנית מצטברת על האריחים ויוצרת כתמים לא נעימים לעין. בשוק ישנם חומרים מסירי אבנית, שמונעים את הצורך להפעיל כוח במהלך הניקיון. מומלץ ביותר לנקות את האריחים באמצעות החומרים הללו. הם יחסכו לכם גם זמן וגם כוח. אפשר להסתפק בטיפול אחת לחודש – חודשיים, כאשר יש לשים לב לאזורים הבאים במגע ישיר עם מים – אריחי המקלחון ואלו שמסביב לכיור.
תבחרו נכון את סקוטש הניקוי

חשוב במיוחד לבחור נכון סקוטש ניקוי המתאים לאריחים. יש להימנע ממוצרי ניקוי גסים, שעלולים לשרוט את המשטחים השונים. חשוב במיוחד להיזהר עם אריחים בדוגמה חלקה, שכן השריטות ייראו עליהם בצורה בולטת ביותר, ויהרסו את העיצוב של כל האמבטיה.

חשיבותו של ייבוש איכותי

אומנם אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן מותאמים לעמידות גבוהה במים, אך רטיבות תמידית לא תיטיב איתם במרוצת השנים. מומלץ לנגב את האריחים מפני עודפי מים הן אחרי מקלחת והן אחרי ניקיון. מומלץ לשמור במקלחת מגבת ישנה, ולנגב את קירות המקלחון בסיום המקלחת. אותו הדבר כדאי לעשות גם עם האריחים שמסביב לכיור. פעולה פשוטה זו לא תיקח יותר מדקה, אך תשפיע לחיוב הן על המראה של האריחים, והן על היכולת שלהם להאריך שנים.

ניקוי רובה

רובה, המפרידה ומייצבת את האריחים השונים, זקוקה אף היא לניקוי יסודי. בחדרים רטובים, כגון האמבטיה, הרובה הלבנה והנקייה הופכת עם הזמן לשחורה. ניתן להחזיר לה את הצבע הלבן באמצעות שפשוף קפדני יותר של אזור החיבור בין המרצפות. כדאי לשים לכך לב במיוחד בניקיון הפסח.

הדרך לחדר אמבטיה יפה ומעוצב אינה מסתיימת עם שיפוץ מוצלח, אלא דורשת גם תחזוקה שוטפת ונכונה. שימוש בחומרי ניקוי המותאמים היטב, שמירה על משטחים יבשים וניקוי באמצעות סקוטש נכון יאפשרו לכם להאריך את המראה הנפלא של האריחים החדשים שלכם.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="228" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="354" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][/vc_row][vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="226" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="342" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][/vc_row]