טיפים לשיפוץ חדר האמבטיה

חדר הרחצה לא תמיד זוכה לתשומת הלב הראויה. בנוסף ישנן בחדר זה תשתיות שונות שמתיישנות עם השנים, ואם לא מספקים לכך מענה אפקטיבי, התוצאה עלולה להיות פגיעה של ממש בשגרת החיים. בהתאם כדאי לבחון את האופציה לשפץ את חדר האמבטיה, ואם החלטתם לעשות כך, מומלץ להיעזר בטיפים הבאים:

לבחור באנשי מקצוע מנוסים

ההמלצה החשובה ביותר היא לבחור באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. בפרט כדאי לוודא שהאנשים שאותם אתם שוכרים כבר שיפצו חדרי רחצה, ועוד דגש הציוד שברשותם כשלמשל מברגה נטענת בוש או מקדחה איכותית של מקיטה הן אינדיקציה טובה מאוד לרצינות, שמן הסתם תבוא לידי ביטוי גם בעבודה שתיעשה בחדר הרחצה שלכם.

אווירה רגועה

גם אם באופן עקרוני אתם מעדיפים עיצוב דרמטי שהופך את החלל לסיפור מרתק, בחדר הרחצה ההמלצה היא להעדיף אווירה רגועה – שמתאימה יותר למהות של מרחב זה ולמטרות שלשמן הוא משמש. כמובן שאין פירוש הדבר שהעיצוב חייב להיות משעמם, ואפילו להפך: עם כמה נגיעות קטנות אפשר ליצור חדר מעודכן ומעניין מבלי להכביד יתר על המידה. עוד המלצה בהקשר זה היא להעדיף גוונים בהירים שמייצרים את האווירה הרצויה בחדר הרחצה.

כיור בעל דפנות דקות

אם עד לפני שנים לא רבות הטרנד הבולט בתחום הכיורים היה כיורים מסיביים ובעלי דפנות עבות מאוד, הרי שבינתיים המגמה התהפכה וכיום ההעדפה היא לכיורים בעלי דפנות דקות יחסית. חשוב לשים לב להתקנה מקצועית ללא רבב של כיורים כאלה, למשל בעזרת מברגה נטענת בוש, שכן התקנה לא נכונה ולא אופטימלית שלהם עלולה להוביל לשחיקה מהירה מדי.

נוחות מרבית

דגש חשוב נוסף במסגרת שיפוץ חדר אמבטיה הוא לוודא שאתם יוצרים את המרחב הנוח ביותר בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם. כך למשל אם ממילא אינכם מרבים להשתמש באמבטיה עצמה, אפשר “להסתפק” במקלחון בלבד, ועוד המלצה בהקשר זה היא לדאוג למספיק שטחי אחסון במרחב זה כדי למנוע בלגן וצפיפות מיותרת.

ריצוף וחיפוי

המפתח המרכזי למראה חדר האמבטיה המשופץ הוא חיפויי הקיר והריצוף. חשוב לבחור אריחים לריצוף חדר הרחצה ואריחים לחיפוי הקירות הרלוונטיים שמייצרים ביניהם הרמוניה נעימה לעין, ועוד המלצה היא לנצל את האופציה של אריחים מצוירים שמפיחים חיים בכל חדר רחצה והופכים אותו לנעים ומשמח מצד אחד ולא מוגזם מצד שני.