איך לבחור ריצוף לבית?

[vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/1"][vc_column_text]אם בעבר לא היו הרבה אפשרויות בתחום של ריצוף הבית, משום שניתן היה לרצף באמצעות קרמיקה או שיש בלבד, הרי שהיום יש מגוון רחב של אפשרויות, כשלכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. במאמר זה תוכלו ללמוד על כל אחת מאפשרויות הריצוף הפופולאריות, על מנת שכשתגיעו ל"רגע האמת" תהיה בידיכם כל האינפורמציה הדרושה כדי לקבל החלטה.

קרמיקה
הסוג הנפוץ ביותר של ריצוף, שעד לפני מספר שנים נחשב גם לפשוט ביותר. למרות זאת היום, בזכות הסגנונות השונים והעיצובים המגוונים של מרצפות הקרמיקה, אפשר בהחלט להשיג באמצעותן מראה יוקרתי ביותר. יתרונות: עמידות גבוהה בפני שחיקה, עיצובים מרהיבים, מחיר זול יחסית. חסרונות: סוגים לא איכותיים עלולים להישרט ולהיסדק יחסית בקלות.

גרניט פורצלן
אריחי גרניט פורצלן הינם בעצם אריחי קרמיקה משודרגים. מדובר באריחים שכמה שאריחי הקרמיקה עמידים, הם עמידים עוד יותר. דרגת השחיקה שלהם גבוהה, ורוב הסיכויים שאפילו אם תחליטו לגרור עליהם פסנתר – לא יהיה לכך זכר על המרצפות. אריחים אלה עמידים גם בפני כימיקלים שונים (חומרי ניקוי למיניהם), וכמעט שאינם נסדקים. כמובן שגם אריחי גרניט פורצלן ניתן להשיג בדוגמאות שונות, בגדלים מגוונים ובמחירים שונים, כאשר העיצוב והאיכות יבואו לידי ביטוי במחיר. הבדל נוסף בין אריחים אלה לאלה שעשויים קרמיקה הוא, שאלה אינם מזוגגים ומגיעים בצבע מט, בעוד שאלה מהקרמיקה מזוגגים ובדרך כלל מבריקים.

אבן טבעית
שימוש באבנים מסוגים שונים המגיעות ממחצבות בכל העולם וגם בישראל. השילוב של האבנים יוצר מראה ייחודי הן בתוך הבית והן מחוצה לו, ואין ספק שמדובר במראה נהדר – לאוהבי ה"ז'אנר". המחיר, אגב, תלוי בנדירותן של האבנים שבוחרים.

שיש
שיש משמש לריצוף בתים מזה שנים רבות. ריצוף זה נחשב לאחד היוקרתיים בשוק, וזאת בזכות מראהו האסתטי שמקרין אצילות. אין ספק שלמראהו יש יתרון גדול על פני סוגי הריצוף האחרים, אולם חשוב לזכור כי מדובר בחומר שאינו עמיד בפני כימיקלים, ולכן, אם בוחרים בו, יש לנקוט משנה זהירות לפני ביצוע ניקיון, ולבחור רק בחומרים ייעודיים המתאימים לו. המחיר יקר יחסית, אבל הרבה מאוד אנשים יגידו, שהמראה הנפלא שמתקבל בהחלט שווה את זה.

בטון מוחלק
בעבר שימש הבטון המוחלק לריצוף חוץ בלבד, אולם לפני מספר שנים השכילו מספר מעצבי פנים לראות את היופי הטמון בו ואת יכולתו לשמש גם כריצוף פנים נהדר. מדובר בבטון לכל דבר, שעובר החלקה, נצבע בגוונים שונים ומהווה פתרון יפהפה בעיקר לריצוף שטחים גדולים. בסוג זה של ריצוף ניתן לשלב זכוכית, שיש, אבנים ואלמנטים נוספים, שמשווים לו מראה מיוחד במינו שלא רואים כל יום.

פרקט
יש מי שיגיד שפרקט הוא הריצוף האולטימטיבי; הוא מספק חמימות אין סופית לכל חלל, הוא מאפשר לכל דיירי הבית ללכת יחפים גם בחורף והוא מספק הרגשה נפלאה של חופשה שלא נגמרת. ממש כמו קרמיקה וגרניט פורצלן, גם פרקט ניתן להשיג במגוון סוגים, החל מפרקט למינציה שלא מכיל בכלל עץ ועד לפרקט עץ רב שכבתי שעשוי, כמובן, מעץ טבעי לחלוטין. אם הולכים על פרקט, תרתי משמע, חשוב לקחת בחשבון שהוא פחות עמיד לנזקי טמפרטורה, רטיבות וכימיקלים, ולבחור בסוג שמתאים ביותר להרכב המשפחתי ולצרכים שלכם.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="344" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="218" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][/vc_row][vc_row type="in_container" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="343" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" width="1/2"][image_with_animation image_url="125" alignment="center" animation="Fade In"][/vc_column][/vc_row]